Facebook Reklam Kampanyalarınızın Performansını Arttırmaya Yardımcı Olacak 3 Taktik

 Facebook Reklam Kampanyalarınızın Performansını Arttırmaya Yardımcı Olacak 3 Taktik

Facebook'un algoritmasının karmaşıklığı göz önüne alındığında  bir ok vurup kazanan bir reklama veya kitleye ulaşmayı umut edemezsiniz.  On yılı aşkın bir süredir  Facebook reklamlarıyla çalışıyorum ve yüzlerce müşteriye kişisel olarak on milyonlarca dolar harcadım.  Bu sayede  anlayışımı geliştirdim ve geliştirdim ve platformun çeşitli reklam tekliflerine yaklaştım.   Öğrendim?  Herkes aynı şeyi yapıyor ve vasat sonuçlar elde ederken  akılda en iyi potansiyel müşterileri tutarak rekabet avantajı artırabilir.    Bunun nasıl yapılacağı konusunda üç ipucu var:


1. Kârlı Hedef Kitleleri Bulmanın Doğru Yolu 


Soğuk kitleleri hedeflemenin ana konusu  çok fazla zamana ve paraya ihtiyaç duymaları ve genellikle düşük kaliteli sonuçlar üretmeleridir.  Yeni bir müşteri için yeni bir kampanya başlattığınızda  bu konuda bir takım varsayımlar yaparsınız.     Mükemmel müşteri kimdir ve bu tahminler bir kampanyayı zemin terk etmeden önce rayından çıkarabilir.  Yani  en değerli varlığınızdan uzaklaşarak hedefe ulaşmak için tüm soğuk kitleleri oluşturmalısınız: zaman.    İdeal müşterinize sadece elinizi yükseltmekle ilgilendiğinizi söyleyin.  Çalışmak çok net gözükebilir  ancak aslında yüksek kaliteli kitleleri maliyetin bir kısmında üretiyor.    Gizlenmiş  organik yayınlara benzer reklamlar oluşturmak ve ardından bu reklamlarla etkileşimde bulunanları belirli kitlelere ayırmak.  Örneğin  büyük makyaj markalarındaki toksinlerle ilgili bir makale kullanarak bir reklam yayınlayın  ardından bu reklamla etkileşimde bulunanları yeniden hedefleyin.  Çözelti ile - bir mineral makyaj ürünü.  Kimin ilgisini çekeceğini tahmin etmekten ziyade  sizi ilgilendiren şeyleri bulmakla ilgileniyorsunuz.    Viral ve uğultu içerik bulmak için Buzzsumo gibi bir uygulama kullanabilirsiniz.  Ve zor  mükemmel  içerik için çok fazla zorlamak zorunda değilsiniz - bu araçlar daha akıllı çalışmanızı sağlar  daha da zorlaşmaz.


2. Soğuk Trafiğe Satış Yapmadan Karları Artırmak


 Üzücü gerçek şu ki  ilk kez gelen ziyaretçilerin% 98'i satın almıyor.  Pazarlamacılar bunu biliyor  ancak yine de bir ürün veya satış sayfasına soğuk trafik göndermeye çalışıyorlar.  Bu işe yaramıyor.    Soğuk trafik ile ilgili iki önemli şey vardır: eğitmek ve eğlendirmek - ve her ikisini de yapmak zorundasınız.  Dünyanın en başarılı şirketleri bu soğuk trafik stratejisine hakim oldular.  Bu erken aşamadaki reklamların amacı yetki oluşturmak  güven oluşturmak ve kitlenizle kişisel bir bağlantı kurmaktır.  Bu tür çabalar  bu reklamlarla etkileşimde bulunan kişilere dayanan yararlı bir hazine bonusu oluşturabilir.  Bu  başarı için sonraki kampanyaların oluşturulmasına yardımcı olabilir.  Örneğin  son hedefiniz insanları bir podcast kursuna kaydettirmekse  'Podcast Cheat Sheet' programını eğitecek ve eğlendirecektir.  Tüketiciye ücretsiz bir şey kazandırır ve güven oluşturur - daha sonra  potansiyel müşteriler oluşturduktan sonra  gerçek hedefin kendileri için kayıtlı olmaları için bu hedeflere yeniden hedefleme ayarlayın.  Bu sayede trafiğiniz ılık  soğuk değil.Soğuk trafik bir yatırım olarak görülmeli  masraf değil - soğuk trafiğe bir şey satmasanız bile  bu yatırım yeniden hedeflenecek değerli bir sıcak su havuzu yarattı.  Yeniden hedefleme  terk edilmiş alışveriş sepeti yeniden hedefleme gibi tüm ödülleri alacağınız yer burasıdır.    Alışveriş sepetinden özel bir teklifle ayrılanlara  ancak indirimden yararlanamayanlara ulaşın.  Bunun yerine  müşterilere satın almalarında veya ücretsiz gönderim ücretlerinde 5 ABD doları tutarında tam ücret ödemeye eğitmek için değer katın.    Değere göre değil  bir indirim ile liderlik etmelisiniz.    İndirimler  ürününüzün değerini seyreltir ve sizden  anlaşma yerine yüksek değerli müşteriler arayan Facebook gibi daha fazla müşteri aramanızı öğretir.    Mağazanızın ürün kataloğunu Facebook piksellerinize bağladığınızdan ve Ürün Kataloğu Satış hedefi kampanyaları oluşturduğunuzdan emin olun.    kutsal kase  retargeting terkedilmiş sepeti.    Reklamın kendisi  ürün sepet içinde göze çarpacaktır.  Bu  yaklaşımı kişiselleştirir ve bir dönüşüm şansını büyük ölçüde artırır.


3. Yükselen Reklam Maliyetlerini Artırın


Reklam maliyetleri ücretli trafiğin ağırlığıdır - sadece bir yön dışında: up.  Bu nedenle  en değerli varlığınıza - mevcut müşterilerinize odaklanmanız gerekir.  Satın alma sonrası yeniden hedefleme  kârlı Facebook reklamlarının anahtarıdır.  Satın almak için bir kez daha satın alınmış birisini almak ne kadar kolay olduğunu düşünün.  Bu  temel performans ölçümlerinizden biri olan müşteri ömür boyu değerini de artırır.  Satınalma yeniden hedefleme  yalnızca daha fazla kar elde etmekle ilgili değildir.  Yeniden hedefleme siparişinin başlangıcı  iyi niyet ve marka sadakati oluşturmaya odaklanmalıdır.  Daha yüksek trafik tankları bunu ilk kez çözebilir ve alıcıları buna göre farklı takiplerle tekrarlayabilir.  Sonunda amaç sadakat yaratmak ve böylece karı maksimize etmektir.  Bunun son derece başarılı bir örneği  kurucunuzdan satın aldığınız için teşekkür eden bir reklam yayınlamaktır.    Bunları bir şey satma fırsatı olarak kullanmayın.    Marka sadakati inşa etmek için uzun bir yol kat etti ve insanlar geri dönüp daha fazla satın alacaklar.    İlk satın alma işleminden sonra kataloğunuzun belirli bir bölümünden satın almadığınızı biliyorsanız  satışları veya çapraz satışları yeniden hedefleyebilirsiniz.  Son olarak  soğuk trafiğin performansını artırmak ve satın alma öncesi yeniden hedefleme kampanyalarını iyileştirmek için kullanılabilecek yorum  video referansları ve diğer kullanıcı tarafından oluşturulmuş içerik istemeniz gerekir.    Bu stratejiler iyi uygulandığında oldukça etkili olabilir.    Facebook  Facebook ve Instagram'da kitlenize nasıl ulaşacağınızı bilmek  küçük işletmeler için kazanç sağlayabilir ya da mola verebilir  bu yüzden daha akıllı çalıştığınızdan emin olun.