Apple 2018'in En Çok İndirilen iPhone Uygulamalarını Duyurdu

Apple 2018'in En Çok İndirilen iPhone Uygulamalarını Duyurdu

Apple bu hafta 2018'in en çok indirilen uygulamalarının listesini açıkladı  YouTube en üst sırada yer aldı  ardından Instagram  Snapchat  Messenger ve Facebook takip etti.

 

 

    Listelerin çoğu beklediğiniz gibi olmasına rağmen  Snapchat yıl boyunca kullanım raporlarına ve aktif kullanıcıların raporlarına rağmen yüksek kalıyor.    Rakamlar  çeşitli diğer raporların neye işaret ettiğini gösteriyor - Snapchat  iş dünyasında daha geniş bir anlatıya rağmen  genç kullanıcılar arasında çok popüler olmaya devam ediyor ve aktif olarak düşüşe geçmesine rağmen  hala yüksek oranda indiriliyor.  kullanıcı oranları.

   Diğer notlar arasında  Bitmoji geçen yıl en çok indirilen uygulama oldu ve şimdi altıncı sırada.Altıncı hala yüksek  ancak Bitmoji'nin Snapchat entegrasyonunda daha yüksek olması gerektiğini düşünüyorsunuz.  YouTube henüz değilse  video ile karşılaşan tüm markalar için önemli bir husus olmalıdır;Instagram  o anın sosyal uygulamasıdır.Listenin ötesinde  WhatsApp popüler olmaya devam ediyor (aynı listedeki geçen seneden daha yüksek)Twitter 20 puan 20'ye düştü. Ve bloktaki yeni çocuk  TikTok  2018'de ilk 20'yi kırdı.    bu rakamlar aktif kullanımı yansıtmaz  ancak yıl boyunca indirilir  bu nedenle dikkatinizin nerede olduğunu ölçmeniz gerekmez.  Ancak  özellikle grafikler gelen kullanıcılara daha fazla dikkat çekiyor.  Belirtildiği gibi  bu yılın çoğu zamanının eğilimleri göz önüne alındığında beklediğiniz gibi gerçek bir sürpriz veya göze çarpmayan bir durumdur. Ama insanların nereye baktıklarını ve 2019 stratejinize neyin yol açtığını not etmek ilginçtir.